Český svaz chovatelů

Oblastní organizace Plzeň

 

Aktuality

Členové výboru

Organizace

Uplynulé výstavy

Připravované výstavy

Soutěžní kritéria

Mladí chovatelé

Návštěvní kniha

Odkazy

Kontakt

Nabídka chovatelům

 

Vsevjednom.cz

 

 

Oblastní výstava plzeň 2012

Každým rokem se v naší oblasti koná oblastní výstava, kde se na organizaci podílí oblastní výbor a pořádající základní organizace, kde se tato výstava koná. Tento rok si tento nelehký úkol vzali chovatelé ze základní organizace ČSCH Plzeň – Doubravka. V jejich areálu se konají výstavy již několik desítek let a chovatelé mají bohaté zkušenosti s pořádáním výstav.

Obava byla z připravované mezinárodní výstavy v Lipsku, kam se někteří chovatelé chystali, ale i tak byla účast dostatečná. Bylo vystaveno 157 králíků, 182 ks drůbeže a 200 holubů. U králíků bohužel nebyly zastoupeny velká plemena králíků, což je způsobeno tím, že tyto plemena nejsou v naší oblasti moc chována. Naopak se návštěvníci mohli kochat velkým počtem středních, malých a zakrslých plemen. U drůbeže bylo k vidění 16 ks vodní drůbeže    a také velká bojová plemena slepic jako jsou bojovnice indická nebo malajka, obě plemena od přítele Petra Šaloma.

Výsledky této soutěžní Oblastní výstavy dopadly takto: V kategorii základních organizací se na prvním místě umístila ZO ČSCH Blovice, na druhém ZO ČSCH Chválenice, na třetím ZO  ČSCH Tymákov, na čtvrté místě se umístila pořádající ZO ČSCH  Plzeň – Doubravka. U vyhodnocení odbornosti králíků se na prvním místě umístila ZO ČSCH Blovice, na druhém ZO ČSCH Plzeň, na třetím ZO ČSCH Chválenice a na čtvrtém místě ZO ČSCH Tymákov. V odbornosti holubů se na prvním místě umístila ZO ČSCH Horní Bříza, o druhé a třetí místo se dělila se stejným počtem bodů základní organizace Plzeň – Doubravka a Chválenice, na čtvrtém místě se umístila ZO ČSCH Blovice.

Jmenovitý žebříček nejlépe umístěných chovatelů dopadl v odbornosti králíků takto: Na prvním místě se s plemenem aljaška umístil Adolf Rozkovec, na druhém místě se umístila Michaela Perháčová MCH se zakrslým beranem divokým, na třetím Štěpán Bažant MCH          s hermelínem a na čtvrtém místě se umístil Roman Škrábek s tříslovým černým. U odbornosti holubů se na prvním místě umístil Václav Švehla s gigantem, na druhém místě se umístil Jaroslav Kohout také s gigantem, na třetím místě se umístil Ing. Václav Krůta s českým stavákem žlutým sedlatým a čtvrté místo získal Václav Kraus s moravským pštrosem černým. Hodnocení drůbeže bylo odlišné od ostatních odborností. Nejlepší mladý chovatel drůbeže s kachnou čárkovanou se stal Lukáš Šalom, dále mistr chovatel plzeňské oblasti pro rok 2012 se stal s plemenem indický běžec př. Josef Špilar, dalším mistrem chovatelem se stal František Chlanda se zdrobnělou vyandotkou bílou.

Protože se oblastní výstava koná první víkend v měsíci prosinci, u vyhodnocení na konci výstavy se objeví Mikuláš a rozdá dárky mladým chovatelům. Toto organizuje Ing. Magdaléna Lisnerová, která v oblastním výboru zastává funkci vedoucí mládeže, za což jí       a jejímu manželovi patří velký dík. Mikuláš si zval mladé chovatele, kteří řekli básničku nebo zazpívali písničku. Někteří z velké trémy ze sebe nedostali ani hlásku, ale po uklidnění             a podpoře přihlížejících chovatelů, vše dobře dopadlo a všichni mladí chovatelé dostali balíčky dobrot.