Český svaz chovatelů

Oblastní organizace Plzeň

 

Aktuality

Členové výboru

Organizace

Uplynulé výstavy

Připravované výstavy

Soutěžní kritéria

Mladí chovatelé

Návštěvní kniha

Odkazy

Kontakt

Nabídka chovatelům

 

Vsevjednom.cz

 

 

Ekofarma Moulisových

V sobotu 19.4.2012 se v Milínově konalo setkání mladých chovatelů ČSCH oblasti Plzeň.  Paní Moulisová nás přivítala na farmě a seznámila nás s pověstí o vzniku obce Milínov a s jejich rodinnou farmou. Poté jsme se přesunuli na prohlídku zvířat, hlavně koní, kde jsme viděli chovaná plemena a ustájení. Velmi zajímavé bylo povídání o narození hříběte přímo ve stádě. Kdo z dětí chtěl, mohl se svézt na poníkovi, ostatní pokračovali v prohlídce.

Po prohlídce koní jsme se přesunuli k další části, která osahovala výrobu másla. Většina dětí, ale i dospělých, máselnici a tento postup vidělo poprvé. Děti se u stloukání másla s velkým zájmem střídaly. Odměnou jim bylo namazaný chléb máslem, které si sami utloukly.

Posilněni a bohatší o další zkušenost jsme přešli do stodoly, kde ještě nedávno byla hospodářská zvířata. Nyní tato stavba bude rekonstruována a připravena pro společenské akce. Zde děti měly určit druhy obilí a odpovídaly na otázky týkajících se krmení pro zvířata. Asi největším zážitkem bylo mlácení obilí, kde byl pro děti připraven speciální malý cep. Po úspěšném „vymlácení“ opět určovali druhy obilí. Mladí chovatelé tímto projevili vynikající znalosti.

Další část se týkala rozpoznání mezi bio výrobkem a nebio výrobkem. Tato disciplína byla přínosem nejen pro děti, ale také pro dospělé. Mnohdy bylo opravdu těžké rozpoznat správný bio výrobek.

Tato akce byla vhodně vybrána a připravena, za což vděčíme a děkujeme manželům Lisnerovým.

Fotogalerie